האם אתם יודעים כמה החזר השקעה אתם מקבלים על כל פעולת שיווק שאתם מבצעים?

לקוח שלנו הגיע למסקנה שהלידים המגיעים מפייסבוק אינם איכותיים, ומיהר לשחרר הנחיה להעביר את תקציב הפרסום מפייסבוק למקור אחר. מאוחר יותר התברר שבאותו חודש ערוץ הפייסבוק הכניס כמעט פי 10 מהכסף שהושקע בו.

כמובן שההנחיה להעברת התקציב מפייסבוק בוטלה מייד.

מעט מאוד יכולים באמת לומר האם התקציב שהם מוציאים על שיווק בחודש משתלם.

וכאן מגיע הטיפ: כדי לראות ולדעת שאתם מחזירים את ההשקעה עליכם לעבוד בשיטת הפרד ומשול - להיות מסוגל לקבל נתוני החזר השקעה עבור כל ערוץ פרסומי בנפרד: גוגל, פייסבוק, רדיו, שיווק בדוא"ל, תכניות שותפים, ועוד.

אנו צריכים להיות מסוגלים לבדל את נתון החזר ההשקעה ביחס לכל מקור הגעה של פניות. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות מערכת CRM, אשר מסוגלת לקלוט לידים ולספר לנו מה אנשי המכירות הצליחו לעשות עם אותם לידים.

כך אנו מבצעים זאת:
שלב א'
עסק המפרסם ב-2 ערוצי הפרסום: גוגל ופייסבוק, והקים 2 דפי נחיתה לקידום הפעילות:

• דף נחיתה לקמפיין גוגל
• דף נחיתה לקמפיין פייסבוק

בכל ליד שמגיע מצויין מקור ההגעה - גוגל, או פייסבוק.

שלב ב'
מקור ההגעה מוזן למערכת CRM כך שכל איש מכירות יודע לעדכן את הליד לפי מקור ההגעה שלו. לאחר תקופת פעילות מסויימת בודקים את הנתונים ועושים ניתוח החזר השקעה.

לשם ההדגמה:

מקמפיין גוגל הגיעו 10 לידים שהכניסו 5,000 ש"ח
מקמפיין פייסבוק הגיעו 30 לידים שהכניסו 5,000 ש"ח

במקרה כזה אנו יכולים לקבל דיווח מאיש המכירות שכדאי להוריד את קמפיין הפייסבוק ולהתמקד בגוגל, כי קמפיין גוגל השיג מכירות בשווי 5,000 ש"ח מ-10 לידים ובפייסבוק השגנו את אותו סכום מ- 30 לידים בלבד.

אבל בעצם, חסר כאן נתון - כמה כסף הושקע בכל אחד מהאפיקים הללו. בדוגמא שלנו למשל בפייסבוק"הושקעו "רק" 500 ש"ח לעומת גוגל בו הושקעו 4,000 ש"ח. שימו לב – נתונים אילו משנים את כל התמונה - אבל רק אם אנחנו יודעים אותם!

לכן הדיווח של איש המכירות יכול להיות נכון בעיניו אך לא נכון בעיני מקבל ההחלטות הרואה תמונה מלאה, מחבר בין קצוות השיווק והמכירות באמצעות CRM יודע היכן תוחזר ההשקעה בצורה המיטבית.

מערכת Dynamics CRM מאפשרת לנתח קמפיינים שיווקיים ואחרים בצורה ממוקדת וכך תוכל להבין בדיוק מה החזר ההשקעה שלך מכל ערוץ פרסום.

בהצלחה!

רוצה להתחיל לראות את החזר ההשקעה שלך?

 

X