מאמרים

עם יותר מ 450 מיליון אוהדים, מועדון הספורט ריאל מדריד הוא אחד ממותגי הספורט הגדולים בעולם. רוב רובם של אותם אוהדים חיים מחוץ לספרד ואינם יכולים להגיע למשחקי הקבוצה באופן קבוע. לכן חיפשו בריאל מדריד פתרון טכנולוגי שיתמוך בשירותים הדיגיטאליים של המועדון, שיאפשר לה בנוסף לאסוף ולנתח מידע אודות העדפות האוהדים.RM

"המטרה שלנו הייתה ליצור חיבור בין המותג לבין מאות מיליוני האוהדים שלנו ברחבי העולם" אמר מנכ"ל ריאל מדריד חוסה אנחל סאנצ'ס. "זה קריטי עבורנו להבין וללמוד מהאוהדים, כי בסופו של דבר המועדון הוא שלהם".

באמצעות שירותי מיקרוסופט, הקימה ריאל מדריד פלטפורמה המבוססת על שירותי הענן ו-Office 365 של מיקרוסופט. הפלטפורמה כוללת ממשק התחברות של אוהדים, ממשק צפייה בווידאו ואפליקציית אוהדים. כל אלו ניזונים ממידע המסופק ממערכת Power BI.

"הודות לטכנולוגיה של מיקרוסופט, אנחנו יכולים ליצור מערכת יחסים אישית עם אוהדים ברחבי העולם. אנחנו מאמינים שהחיבור לקהילה הענקית הזו הופך את החוויה של האוהדים לטובה ומספקת יותר" הוסיף סאנצ'ס.
לקריאת הסיפור המלא לחצו כאן

מחקר שנערך מספר שנים לאחר 'אסון התאומים' במגדלי הסחר העולמי בניו יורק, בדק אילו חברות מבין אלו שנפגעו בפיגוע שרדו מבחינה עסקית עוד שנים קדימה, ומה ההבדל בין אלו ששרדו לאלו שלא.feature02

במחקר התברר שחברות שדאגו מראש לפתרון של "המשכיות עסקית" – שבמרכזו גיבוי כלל המידע העסקי הרגיש של העסק לעותק נוסף מחוץ לאתר הראשי - והצליחו לשקם את המערכות השונות של הארגון על בסיס אותו פתרון – הן אלו ששרדו.

לעומתן, חברות שכל המידע שלהן היה מרוכז באתר אחד, במקרה הזה האתר שנפגע, לא הצליחו להתאושש ולחזור לפעילות עסקית.


מה זה המשכיות עסקית?
למושג "המשכיות עסקית" יש כמובן הרבה רמות, החל מעותק נוסף של המידע שנמצא באתר אחר ועד מערכות מקבילות (Active-Active) באתרים נפרדים (ולעיתים אף ביבשות נפרדות) אשר בעת הצורך מגבות אחת את השנייה במקרה של כשל. כל עסק צריך להגדיר מהי רמת "ההמשכיות העסקית" אותה הוא מעוניין ליישם, להכין תוכנית ליישומה ולבצע אותה באופן מידי.

במודל "מחשוב ענן" המידע העסקי יושב בחוות שרתים מאובטחת, שמעצם היותה חוות שרתים מכילה רמה טובה של "המשכיות עסקית" כגון עותק של המידע באתר נפרד, יכולת גיבוי מבחינת חשמל וקו אינטרנט ורמות בקרה ותחזוקה גבוהות יותר מאשר המשרד או הבית.

העסק יכול לבחור ברמה בסיסית של עותק מהמידע המקומי שלו שנשמר בענן (לדוגמא שירות גיבוי מרוחק המגבה קבצים ותוכנות לאתר מרוחק, וכל המידע ניתן לשחזור באופן מוצפן בקלות רבה אם יידרש).
מודל "מחשוב ענן" מאפשר, לעסק שמעוניין בכך, להוסיף עוד ועוד רבדים של 'המשכיות עסקית' כגון הכפלת מערכות בשירותים קריטיים, עותקים נוספים של המידע באתרים נוספים (כולל יבשות נפרדות) ופתרונות נוספים מסוג זה.

בניית תוכנית המשכיות עסקיתfeature33
תהליך של בניית תוכנית המשכיות עסקית מתחיל בניתוח סיכונים מקיף והערכת תרחישים אפשריים הרלוונטיים לארגון שלנו, למשל אסון טבע או בטחוני. ניתוח הסיכונים מבוצע על ידי צוות מומחים העורכים מחקר שכולל השוואת נתונים של תרחישים שקרו בארגונים דומים בעולם.

הצעד הבא בבניית התוכנית הוא החלטה על הגדרת אופן התמיכה במערכות הממוחשבות בארגון. בצעד זה יכללו כל אמצעי הגיבוי הנדרשים לגיבוי המידע, אופן השחזור ועוד.
וכמובן, לאחר אפיון והגדרת הצרכים של הארגון, על התוכנית לכלול את אופן ההקמה, היישום וההפעלה של תוכנית ההמשכיות העסקית.

הדבר החשוב ביותר  שיש לזכור הוא שהנכס המרכזי והרגיש ביותר של העסק הוא המידע שלו. משרדים ניתן לשכור מחדש, מחשבים פיזיים וחומרה ניתן לרכוש, אך ההשפעה של אבדן מידע עסקי של שנים על לקוחות, ספקים ועסקאות, היא קריטית להישרדות העסק.

feature121סוף שנה, הכולל לחץ בעולם החשבונאי בכל הנוגע לדוחות פיננסיים, מאזנים, דוחות מע"מ וכדומה, מביא אתו פעמים רבות בחינה של המערכת החשבונאית שלכם, והסיבה פשוטה – זה זמן נוח מאוד מבחינה חשבונאית לעבור מערכת במידה ואתם לא מרוצים מהמערכת בה אתם משתמשים או פשוט מגלים שיש לכם צרכים גדולים יותר מיכולותיה.
על מנת לעזור לכם לבחון את הנושא בצורה יעילה ומקצועית יותר אספנו עבורכם מספר נקודות חשובות להתייחסות:

Power BI

היום קיים מגוון רחב של מערכות בינה עסקית. קיימים פתרונות המיועדים לספק מענה לכל תחום וקיימים פתרונות BI יעודיים שהוטמעו בתחומים ספציפיים.
בנוסף לזאת, ישנם פתרונות BI המוגדרים כ-Self Service BI, המשתמשים בסביבת נתונים קיימת ופתרונות תוך ארגוניים לצרכים ייחודיים.

מערכת ה- POWER BI מבית MS מספקת מענה לצורך זה בצורה מיטבית ביותר. הפלטפורמה מהווה מענה מאוד מתקדם ליצירת תובנות עסקיות תוך כדי המחשה ויזואלית, מהירה ופשוטה יחסית עבור בית העסק.

יישום המוצר מסוגל להתאים כמעט עבור כל ארגון עסקי בכל תחום פעילות. מערכת POWER BI הינה את המרכיב המשלים למערכת Dynamics CRM , למערכות ERP ולכל תוכנת האופיס המוכרת לנו בעבודה היום יומית.

Standardשרתים וירטואליים בענן (Cloud Virtual Server) הפכו בשנים האחרונות למגמה שצוברת תאוצה ברמה מדהימה בכל עולם ה-IT.

מדובר בטכנולוגיה מאוד מתקדמת המאפשרת לכל עסק, גדול כקטן, ליישם מגוון פתרונות עבור העסק עם יכולת התגמשות אדירה בכל הנושא לתצורת השרת, שעות הזמינות שלו, עדכוני גרסה, משאבים ואופי הטמעה הרישוי בתצורת שכירות.

X